Ferrari Testarossa

Ferrari Testarossa. Auto z plakátu a sen snad každého kluka. I takový skvost nám náš věrný zákazník svěřil do péče. Extremní zodpovědnost, ale také veliká výzva. Požadavek zněl vyleštit lak do stoprocentního stavu a ochránit ho keramickou ochrannou vrstvou. Stejně tak se postarat i o interiér. Vůz byl na svůj věk ve skvělém stavu, nicméně práce na něm bylo hodně.

Leštění laku do zrcadlového stavu, nanesení dvou vrstev keramické ochrany MIYABI a jedné vrstvy ISM PRO od Kamikaze Collection, čištění podběhů, disků a brzdových třmenů a následná ochrana vrstvou Wheel&Caliper od Ceramic Pro a konečně kompletní hloubkové čištění převážně koženého interiéru, renovace opotřebených kožených dílů a následná aplikace ochrany pomocí prostředků Ceramic Pro Textile a Leather. To je jen stručný výčet všech kroků, které nám ve výsledku zabraly téměr 160 hodin mravenčí práce.

První pohled na hotové auto na přímém slunci nám však vyrazil dech. Auto, za kterým se i dnes otočí opravdu každý, vypadá snad ještě lépe než když před šestadvaceti lety opustilo Maranellskou továrnu. Hloubka lesku je skutečně extrémní a působí dojmem, že je lak pod tenkou vrstvou skla. Navíc je dnes zakonzervován a ochráněn před nepříznivými vlivy počasí a provozu, i proti přirozenému stárnutí.

AUTOR: Tonda Rudolf

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.